Izmaini savu vecumu ar matu atjaunošanu matu klīnikā Rubenhair

Vai esi novērojusi pastiprinātu matu izkrišanu un neizproti cēloni? Esam apkopojuši biežāk izplatītos iemeslus, kas var izraisīt mati izkrišanu. Iespējams, tikt ar šo problēmu galā ir gaužām vienkārši.

Fizisks stress

Īslaicīgu matu izkrišanu var izraisīt jebkāda fiziska trauma – operācija, autoavārija vai pat gripa. Matu dzīves cikls sastāv no trim fāzēm: augšanas, dīkstāves un izkrišanas. Ļoti strespilna situācija ciklu iztraucē, un rezultātā liela daļa matu ieiet izkrišanas fāzē. Tas parasti kļūst pamanāmi trīs līdz sešus mēnešus pēc traumas, taču tas beigsies, kad ķermenis atgūsies.

Grūtniecība

Grūtniecība ķermenī rada tādu stresa stāvokli, ka var sākties matu izkrišana (vēl viens iemesls ir hormoni). Sievietes gan to visbiežāk pamana pēc mazuļa piedzimšanas, jo arī bērna piedzimšana ķermenim ir liels šoks. Ja tā noticis ar tevi, nesatraucies, jo drīzumā mati atkal ataugs.

Antidepresanti, asins šķidrinātāji un citi medikamenti

Pierādīts, ka vairāki medikamenti izraisa matu izkrišanu. Populārākie no tiem ir dažādi asins šķidrinātāji, antidepresanti un ibuprofēns, kas atrodams pretsāpju zālēs. Ja tavs ārsts konstatē, ka kāds no izrakstītajiem medikamentiem veicina matu izkrišanu, palūdz viņam samazināt devu vai arī ieteikt citu līdzekli.

Pārāk daudz A vitamīna

Pārāk liela daudzuma A vitamīna uzņemšana ar uztura bagātinātājiem vai medikamentiem veicina matu izkrišanu, noskaidrojusi ASV Dermatoloģijas akadēmija. Pieaugušiem cilvēkiem un bērniem pēc 4 gadu vecuma dienā vajadzētu uzņemt 5000 starptautiskās vienības A vitamīna, taču uztura bagātinātāji satur no 2500 līdz 10 000 vienībām. Tiklīdz sāksi lietot mazāku A vitamīna devu, matu izkrišanai vajadzētu apstāties.

Olbaltumvielu trūkums

Ja tu ar ēdienu neuzņem pietiekami daudz olbaltumvielu, organisms apstādinās matu augšanu, norāda ASV Dermatoloģijas akadēmija. Tas notiek aptuveni divus līdz trīs mēnešus pēc tam, samazinājies olbaltumvielu patēriņš. Paturi prātā, ka ir vairāki labi olbaltumvielu avoti, piemēram, zivis, gaļa un olas.

Iedzimtība

Interesanti, ka pastāv arī sieviešu plikpaurība. Ja tavas ģimenes sievietes kādā konkrētā vecumā sākušas zaudēt matus, pastāv liela iespēja, ka ar tevi notiks tas pats. Atšķirībā no vīriešiem sievietēm parasti neatkāpjas mati – tie vienkārši kļūst jūtami plānāki.

Emocionāls stress

Tas izraisa matu izkrišanu retāk nekā fizisks stress, taču tā mēdz notikt pēc lieliem emocionāliem pārdzīvojumiem. Lielākajā daļā gadījumu gan tas nevis izraisa, bet vienkārši pastiprina kādu citu matu izkrišanas cēloni. Agri vai vēlu tas pāries pats no sevis, taču ieteicams tikt galā ar stresa cēloni.

Avots: jauns.lv

Uzlabojiet savu dzīves kvalitāti un piesakieties uz konsultāciju pie mūsu specialistiem, kuri sniegs izsmeļošas atbildes uz jūsu jautājumiem un noteiks labāko ārstēšanas kursu. Aizpildiet elektronisko formu vai zvaniet uz tel. +371 267 777 76 un mēs sazināsimies ar jums. www.rubenhair.eu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *