Izmaini savu vecumu ar matu atjaunošanu matu klīnikā Rubenhair

Matu līnijas atkāpšanās ir izplatīts stāvoklis gan vīriešu, gan sieviešu vidū. Tomēr tas ir biežāk sastopams vīriešiem un var būt viena no pirmajām vīriešu tipa plikpaurības pazīmēm. Ir vairāki faktori, kas var izraisīt matu līnijas atkāpšanos, sākot no ģimenes vēstures līdz vecumam, līdz hormonālām izmaiņām un citām slimībām. Sievietēm matu izkrišana ir biežāka nekā matu līnijas atkāpšanās, taču tas nav neiespējami.

Tomēr, pateicoties medicīnas pētījumu un tehnoloģiju attīstībai, atkarībā no iemesla ir pieejamas vairākas ārstēšanas iespējas, lai atjaunotu matu līniju. Ir dažas atšķirīgas pazīmes un simptomi, kas saistīti ar matu līnijas atkāpšanos, kas, visticamāk, attīstās pēc pubertātes vai pieaugušā vecumā.

Kādas ir matu līnijas lejupslīdes pazīmes?
Tālāk ir norādītas dažas pazīmes, kas jāuzmanās no matu līnijas atkāpšanās:

 1. Nevienmērīga matu līnija
  Lai gan ir normāli, ka matu līnija nobriest dabiskā veidā, atkāpšanās ir atšķirīga. Kad jūsu matu līnija nobriest, visa matu līnija vienmērīgi atvelkas atpakaļ. Matu līnijas atkāpšanās gadījumā pamanīsit, ka matu līnija atvelkas nevienmērīgi. Lielākā daļa vīriešu var pamanīt M-veida matu līniju, kas atkāpjas no deniņiem, no sāniem, no pieres vidus vai galvas aizmugurē.
 2. Matu retināšana virs deniņiem
  Šis modelis ir izplatīts vīriešiem, un matu vidusdaļa atkāpjas no deniņiem. Sievietēm novājēšana var sākties arī deniņos un pakāpeniski izplatīties visā galvas augšdaļā. Tomēr sievietes biežāk piedzīvo matu izkrišanu vienmērīgi visā galvas ādā.
 3. Vairāk matu izkrīt nekā parasti
  Ir normāli, ka cilvēki katru dienu izlaiž 50–100 matu šķipsnas. Ja novērojat vairāk matu izkrišanas, tas var būt smalks matu izkrišanas vai matu līnijas atkāpšanās simptoms.

Kādi ir iemesli, kas noved pie matu līnijas atkāpšanās?

 1. Vecums
  Visbiežāk ar vecumu matu līnija atkāpjas vai mati izkrīt. Cilvēka galvas ādā ir tūkstošiem matiņu, kas aug no folikuliem zem ādas. Šie mati galu galā izkrīt, bet tiek aizstāti ar jauniem. Vecums var sabojāt matu folikulus, izraisot matu izkrišanu un matu līnijas atkāpšanos.
 2. Ģenētika
  Matu līnijas atkāpšanās var būt saistīta ar ģimenes gēniem. Cilvēkiem, kuru ģimenē ir bijuši plikpaurības gadījumi, ir lielāka iespēja piedzīvot matu līnijas recesiju vai matu izkrišanu.
 3. Hormonālas izmaiņas
  Hormonālā nelīdzsvarotība vīriešiem un sievietēm var izraisīt matu izkrišanu. Vīriešiem hormons DHT (dihidrotestosterons) veicina vīriešu plikpaurību, izraisot matu folikulu saraušanos. Sievietēm tādi faktori kā menopauze var izraisīt matu izkrišanu, lai gan ne vienmēr.
 4. Neveselīga dzīvesveida izvēle
  Diētas izvēle, piemēram, apstrādāta pārtika, saldie ēdieni, pārtikas produkti ar konservantiem un piesātinātajiem taukiem, var veicināt matu izkrišanu. Dzīvesveida izvēle, piemēram, smēķēšana, var izraisīt arī matu līniju lejupslīdi.

Kādas ir matu līnijas atkāpšanās ārstēšanas iespējas?

Papildus medicīniskām un ķirurģiskām iespējām ir daži citi veidi, kā atgūt matu līniju:

Kā atjaunot matu līniju dabiskā veidā?

Veselīgs dzīvesveids – veselīga dzīvesveida uzturēšana ar regulārām fiziskām aktivitātēm, barojoša, ar antioksidantiem bagāta diēta, laika pavadīšana dabā vai meditācija un stresa mazināšana var palīdzēt pārvaldīt simptomus.

Būtiski vitamīni – tādi būtiski vitamīni kā E vitamīns, B-12 vitamīns, A vitamīns, dzelzs un cinks var palīdzēt samazināt matu izkrišanu.
Matu kopšana – izmantojiet šampūnu, kas ir maigs un stimulē matu folikulus. Izmantojiet dabiskus matu produktus un izvairieties no kodīgām ķīmiskām vielām, kas var sabojāt matu folikulus.
Eļļas terapija – ir zināms, ka dažas eļļas veicina matu augšanu. Tie ietver lavandas eļļu, rozmarīna eļļu un piparmētru eļļu. Sajauciet šīs eļļas ar nesējeļļu, piemēram, mandeļu eļļu, kokosriekstu eļļu vai jojobas eļļu, un uzklājiet uz galvas ādas.
Galvas ādas masāža – galvas ādas masāža palielina asinsriti un stimulē matu folikulu, palīdzot matiem augt veselīgākiem un biezākiem.
Ārstēšana ar ārstniecības augiem — ir vairāki zināmi augi, kas var padarīt matus pilnīgākus un veselīgākus. Lai ārstētu matu izkrišanu, tiek lietoti tādi augi kā alveja, ērkšķogas, ķīniešu hibisks un žeņšeņs.
Kādas zāles ir pieejamas, lai atjaunotu matu līniju?
Finasterīds – Finasterīds, pazīstams arī kā Propecia, ir recepšu medikaments, kas samazina testosterona pārvēršanos par DHT, hormonu, kas izraisa matu izkrišanu vīriešiem. Samazinot DHT līmeni, finasterīds veicina matu augšanu.
Minoksidils – pazīstams arī kā Rogaine, Minoksidils ir bezrecepšu zāles, ko lieto matu izkrišanas ārstēšanai. Minoksidils palielina asins plūsmu un cirkulāciju galvas ādā, tādējādi atjaunojot matu folikulus.
Antralīns – plaši izmantots kā zāles psoriāzes ārstēšanai, antralīnu lieto arī kā līdzekli matu izkrišanas ārstēšanai.

Matu atjaunošanas metodes

Lāzerterapija – pazīstama arī kā zema līmeņa lāzerterapija (LLLT), lāzerterapija ir plaši atzīta neinvazīva, nesāpīga procedūra matu augšanas veicināšanai. Šajā terapijā galvas ādas audi tiek pakļauti fotoniem, lai papildinātu vājās šūnas un stimulētu matu augšanu.

Matu transplantācija – ķirurģiska procedūra, kurā matu folikulus ekstrahē no tās galvas ādas daļas, kurai ir blīvi mati, piemēram, pakauša, un pārstāda uz plikiem vai plāniem matiem. Visizplatītākā matu transplantācijas metodes ir folikulu vienību ekstrakcija (FUE).

 

Uzlabojiet savu dzīves kvalitāti un piesakieties uz konsultāciju pie mūsu specialistiem, kuri sniegs izsmeļošas atbildes uz jūsu jautājumiem un noteiks labāko ārstēšanas kursu. Aizpildiet elektronisko formu vai zvaniet uz tel. +371 267 777 76 un mēs sazināsimies ar jums. www.rubenhair.eu