Izmaini savu vecumu ar matu atjaunošanu matu klīnikā Rubenhair

Psoriāze ir plaši izplatīta autoimūna slimība, kas izraisa sausus, zvīņainus plankumus uz ādas, parasti ap elkoņiem, ceļiem, pēdām, rokām un galvas ādu. Kad tas skar jūsu galvas ādu, parasti parādās pacelti, zvīņaini plankumi, kas var izraisīt matu izkrišanu. Šajā rakstā ir apskatīts, kā galvas ādas psoriāze ietekmē matu izkrišanu un kā to pārvaldīt.

Kas ir galvas ādas psoriāze?

Galvas ādas psoriāze ir vienkārši psoriāze, kas atrodas galvas ādā. Ja vēlaties samazināt psoriāzes izraisītas matu izkrišanas iespējamību, ir ļoti ieteicams pēc iespējas ātrāk meklēt ārstēšanu.

Galvenie galvas ādas psoriāzes simptomi ir:

 • Zvīņas un pārslas, kas sākotnēji varētu atgādināt blaugznas
 • Izmainīti plankumi uz galvas ādas
 • Spēcīgs nieze
 • Sausa, saplaisājusi un asiņojoša galvas āda
 • Dedzināšana, sāpes vai sāpīgums galvas ādā

Galvas ādas psoriāze un matu izkrišana

Galvas ādas psoriāze patiešām var izraisīt īslaicīgu matu izkrišanu. Tomēr psoriāze nav tiešs cēlonis. Lai gan jūsu galvas āda var niezēt, jūsu āda var tikt bojāta, ja jūs spēcīgi skrāpējat vai noņemat šīs pārslas, izraisot matu izkrišanu. Tomēr zaudētie mati parasti ataug, tiklīdz psoriāzes simptomi izzūd.

Matu izkrišanas ārstēšana un profilakse

Šajā sadaļā ir apskatīti visizplatītākie galvas ādas psoriāzes un ar to saistītā matu izkrišanas ārstēšanas veidi.

1. Lokālā ārstēšana

Jūsu ārsta ieteikto lokālu ārstēšanas līdzekļu lietošana ir labvēlīga galvas ādas psoriāzes ārstēšanai. Tie ietver D vitamīna krēmu, ārstnieciskos šampūnus un lokālos steroīdus, lai mazinātu iekaisumu un niezi skartajā zonā.

2. Bezrecepšu procedūras

Vairākas bezrecepšu (OTC) ārstēšanas metodes var arī atvieglot galvas ādas psoriāzes simptomus. Šo ārpusbiržas opciju aktīvās sastāvdaļas galvenokārt ir salicilskābe un koksnes vai akmeņogļu darva. Salicilskābe ir noderīga, lai mīkstinātu un noņemtu esošās plāksnes no ādas. Turpretim darvas produkti mazina niezi un palēnina jaunu ādas šūnu augšanu.

3. Recepšu ārstēšana

Atcerieties, ka psoriāze ir slimība, kas ietekmē visu ķermeni. Tātad, ja simptomi pasliktinās, var būt nepieciešami recepšu medikamenti. Šīs zāles var lietot iekšķīgi vai injekciju veidā. Tie ietver retinoīdus, bioloģiskos līdzekļus un daudz ko citu.

4. Gaismas procedūras

Tā kādreiz bija galvenā psoriāzes ārstēšanas metode. Tomēr ar jauniem medikamentiem psoriāzes ārstēšanai ārstēšana ar gaismu ir zaudējusi savu iepriekšējo popularitāti. UVB gaisma, kas dabiski atrodas saules gaismā, var būt noderīga, lai palēninātu psoriāzes skarto ādas šūnu augšanu.

5. Steroīdi

Iekšķīgi lietojami, lokāli un injicējami steroīdi ir noderīgi, lai samazinātu psoriāzes plankumu smagumu un iekaisumu. Jūsu ārsts vai dermatologs ieteiks steroīdus jūsu ārstēšanai atkarībā no stāvokļa smaguma pakāpes.

6. Perorālie medikamenti

Ja galvas ādas psoriāze ir smaga, jums var būt nepieciešamas parakstītas iekšķīgi lietojamas zāles. Daži iekšķīgi izrakstīto medikamentu piemēri ir apremilasts, metotreksāts, acitretīns un ciklosporīns.

7. Injicējamās vai infūzijas zāles

Jūs varat arī nozīmēt injicējamu ārstēšanu, lai mazinātu psoriāzes simptomus atbilstoši jūsu stāvokļa nopietnībai. Tie var ietvert bioloģisko ārstēšanu, kuras mērķis ir imūnsistēma un samazināt iekaisuma reakcijas.

Dzīvesveida izmaiņas

Dažas dzīvesveida izmaiņas un mājas aizsardzības līdzekļi var arī palīdzēt cilvēkiem ar galvas ādas psoriāzi samazināt simptomus un novērst uzliesmojumus.

Saskaņā ar Amerikas Dermatologu akadēmijas datiem, šīs ir dažas būtiskas darbības, kas jums jādara slimības uzliesmojuma laikā:

 • Pēc iespējas ātrāk jāmeklē medicīniskā palīdzība.
 • Centieties izvairīties no plūkšanas un skrāpējumiem.
 • Viegli nomazgājiet skarto zonu ar šampūnu, lai izvairītos no lielāka kairinājuma.
 • Mēģiniet izķemmēt un maigi notīrīt pārslas un zvīņas.
 • Noteikti uzklājiet apstrādi galvas ādai, nevis matiem.
 • Izvairieties no matu žāvēšanas ar fēnu. Ļaujiet tai dabiski nožūt.
 • Izmantojiet dažādus šampūnus un kondicionieri, lai novērstu matu sausumu.
 • Uzziniet, kurš šampūns jums ir labāk piemērots, lai kontrolētu uzliesmojumu.
 • Ja neesat pārliecināts, jautājiet savam dermatologam, kurš šampūns jums ir vislabākais.

Ja jums ir galvas ādas psoriāzes simptomi un jūs uztraucaties par ar to saistīto matu izkrišanu, vienojieties par tikšanos ar matu atjaunošanas klīniku, kas ir viena no labākajām matu transplantācijas klīnikām Latvijā. Mēs specializējamies dažādās matu atjaunošanas procedūrās, piemēram, FUE matu transplantācijā, FUT matu transplantācijā, PRP terapijā u.c.

 

Uzlabojiet savu dzīves kvalitāti un piesakieties uz konsultāciju pie mūsu specialistiem, kuri sniegs izsmeļošas atbildes uz jūsu jautājumiem un noteiks labāko ārstēšanas kursu. Aizpildiet elektronisko formu vai zvaniet uz tel. +371 267 777 76 un mēs sazināsimies ar jums. www.rubenhair.eu